FFF 10091777-B0E-20DLF
10091777-B0E-20DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091777-B0E-20DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 4PVH 8COL
Datasheet Download
10091777-B0E-20DLF.pdf
Availability of 10091777-B0E-20DLF
QUANTITY
10091777-B0E-20DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091777-B0E-20DLF
Internal Part NumberEIS-10091777-B0E-20DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package96
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical48 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091777-B0E-20DLF
Related Links10091777-, 10091777-B0E-20DLF Datasheet, FFF Distributor
10091777-B0E-20DLF Details Description
Related parts for 10091777-B0E-20DLF
LAMP INCAND MINIATURE 28V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 20POS 30AU datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 40POS .050" SLD datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.095 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION 6TDFN datasheet.pdf
25+25 WAY F CRIMP S/BORE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf