3M 100MM-1M-5515-20
100MM-1M-5515-20 picture photo
Mfg. Part Number
100MM-1M-5515-20
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL INTERFACE PAD 100MM
Datasheet Download
100MM-1M-5515-20.pdf
Availability of 100MM-1M-5515-20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
100MM-1M-5515-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of 100MM-1M-5515-20
Internal Part NumberEIS-100MM-1M-5515-20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5515-20
UsageRoll, Cuttable
ShapeRectangle
Outline1m x 100.00mm
Thickness0.008" (0.203mm)
MaterialSilicone
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
Color-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100MM-1M-5515-20
Related Links100MM-1M, 100MM-1M-5515-20 Datasheet, 3M Distributor
100MM-1M-5515-20 Details Description
Related parts for 100MM-1M-5515-20
TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92 datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 8A TO-220FM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 230V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
MICRO 31C SKT 36" RBW JACKP datasheet.pdf
762 TB SOC RA PCB/D 3/T datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf