API Delevan 100R-151H
100R-151H picture photo
Mfg. Part Number
100R-151H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM
Datasheet Download
100R-151H.pdf
Availability of 100R-151H
QUANTITY
100R-151H Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R-151H
Internal Part NumberEIS-100R-151H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series100R
PackagingBulk
Type-
Material - CoreIron
Inductance150nH
Tolerance±3%
Current Rating313mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Package / CaseNonstandard, 2 Lead
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.065" (1.65mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R-151H
Related Links100R, 100R-151H Datasheet, API Delevan Distributor
100R-151H Details Description
Related parts for 100R-151H
IC SWITCH QUAD SPST 16QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC CNTRL VOL STEREO 24TSSOP datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC AMP AUD 30VPP CLASS D 16UQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf