Parlex Corp. 100R26-76B
100R26-76B picture photo
Mfg. Part Number
100R26-76B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 26POS 1MM 3"
Datasheet Download
100R26-76B.pdf
Availability of 100R26-76B
QUANTITY
100R26-76B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R26-76B
Internal Part NumberEIS-100R26-76B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFFC
Number of Conductors26
Pitch0.039" (1.00mm)
Length3.00" (76.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R26-76B
Related Links100R2, 100R26-76B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R26-76B Details Description
Related parts for 100R26-76B
TVS DIODE 5VWM SOT363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf