Hirose Electric Co Ltd DX30A-20S(50)
DX30A-20S(50) picture photo
Mfg. Part Number
DX30A-20S(50)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
IDC CONN 20POS RECEPT
Datasheet Download
DX30A-20S(50).pdf
Availability of DX30A-20S(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DX30A-20S(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX30A-20S(50)
Internal Part NumberEIS-DX30A-20S(50)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX30A-20S(50)
Related LinksDX30A-, DX30A-20S(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX30A-20S(50) Details Description
Related parts for DX30A-20S(50)
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf