Parlex Corp. 100R3-102B
100R3-102B picture photo
Mfg. Part Number
100R3-102B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 3POS 1MM 4"
Datasheet Download
100R3-102B.pdf
Availability of 100R3-102B
QUANTITY
100R3-102B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R3-102B
Internal Part NumberEIS-100R3-102B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Cable TypeFFC
Number of Conductors3
Pitch0.039" (1.00mm)
Length4.00" (101.6mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R3-102B
Related Links100R3, 100R3-102B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R3-102B Details Description
Related parts for 100R3-102B
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 3GHZ 32LQFP datasheet.pdf
SENS 10CM INFRARED LIGHT T-BEAM datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 25NS 44TSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1.5A DO214AC datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
SW 1NC 1NO SPDT MAINTAINED 125V datasheet.pdf
CABLE CLAMP CAGE&SHIELD ADAPTER datasheet.pdf
CONN CABLE 5CONDUCTR datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 1W 0805 datasheet.pdf