Parlex Corp. 100R30-152B
100R30-152B picture photo
Mfg. Part Number
100R30-152B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 30POS 1MM 6"
Datasheet Download
100R30-152B.pdf
Availability of 100R30-152B
QUANTITY
100R30-152B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R30-152B
Internal Part NumberEIS-100R30-152B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors30
Pitch0.039" (1.00mm)
Length6.00" (152.40mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R30-152B
Related Links100R3, 100R30-152B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R30-152B Details Description
Related parts for 100R30-152B
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DUAL VERT GOLD datasheet.pdf