Parlex Corp. 100R6-152B
100R6-152B picture photo
Mfg. Part Number
100R6-152B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 6POS 1MM 6"
Datasheet Download
100R6-152B.pdf
Availability of 100R6-152B
QUANTITY
100R6-152B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R6-152B
Internal Part NumberEIS-100R6-152B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors6
Pitch0.039" (1.00mm)
Length6.00" (152.40mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R6-152B
Related Links100R6, 100R6-152B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R6-152B Details Description
Related parts for 100R6-152B
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Female Sockets 40 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE BELT 18X85" A MED datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 400MA 1.206 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
750 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CAP, 2 CIRCUIT , UNIVERSAL MATE- datasheet.pdf
FIXED IND 62NH 180MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf