E-Switch 100SP2T2B4M6RE
100SP2T2B4M6RE picture photo
Mfg. Part Number
100SP2T2B4M6RE
Brief Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
100SP2T2B4M6RE.pdf
Availability of 100SP2T2B4M6RE
QUANTITY
100SP2T2B4M6RE Order Process
Ship out your order
Specifications of 100SP2T2B4M6RE
Internal Part NumberEIS-100SP2T2B4M6RE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package108
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length6.46mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Termination StylePC Pin
Panel Cutout Dimensions-
Bushing ThreadUnthreaded
Electrical Life40,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100SP2T2B4M6RE
Related Links100SP2T, 100SP2T2B4M6RE Datasheet, E-Switch Distributor
100SP2T2B4M6RE Details Description
Related parts for 100SP2T2B4M6RE
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A SC73 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
PANEL MOUNT IND IP-67 RED datasheet.pdf
CABLE FMALE RCPT 6POS 1' PNL MNT datasheet.pdf
CHROMIUM PLATED TAPERED NUT datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V Y5U 1210 datasheet.pdf
RES SMD 10.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf