CNC Tech 101-1040-BE-00100
101-1040-BE-00100 picture photo
Mfg. Part Number
101-1040-BE-00100
Manufacturer
Product Category
USB Cables
Brief Description
CABLE USB B MALE-B MALE 1M
Datasheet Download
101-1040-BE-00100.pdf
Availability of 101-1040-BE-00100
QUANTITY
101-1040-BE-00100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 101-1040-BE-00100
Internal Part NumberEIS-101-1040-BE-00100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Cable Assemblies
FamilyUSB Cables
Series-
ConfigurationB Male to B Male
Length3.28' (1.00m)
SpecificationsUSB 1.1
ShieldingShielded
Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)101-1040-BE-00100
Related Links101-1040, 101-1040-BE-00100 Datasheet, CNC Tech Distributor
101-1040-BE-00100 Details Description
Related parts for 101-1040-BE-00100
Crystal 100.0000kHz 100ppm 11pF 12 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
BATTERY PACK 12.0V 3200MAH NIMH datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RING UNINS 14-18AWG #8 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT 4.2MM TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 400K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X900MM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 50POS DR LOW P datasheet.pdf
SATA-IVDR PLUG CONNECTOR datasheet.pdf
820UF 400V 35X80MM 85C 10000H datasheet.pdf