FFF 10106262-G012002LF
10106262-G012002LF picture photo
Mfg. Part Number
10106262-G012002LF
Datasheet Download
10106262-G012002LF.pdf
Availability of 10106262-G012002LF
QUANTITY
10106262-G012002LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10106262-G012002LF
Internal Part NumberEIS-10106262-G012002LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package132
Connector Usage-
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleBlade Power
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Layout, Typical48 Signal, 16 Power
FeaturesMating Guide
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10106262-G012002LF
Related Links10106262-, 10106262-G012002LF Datasheet, FFF Distributor
10106262-G012002LF Details Description
Related parts for 10106262-G012002LF
IC M-LVDS QUAD LINE DVR 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 03POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 48POS PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 155VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf