FFF 10110818-4060LF
10110818-4060LF picture photo
Mfg. Part Number
10110818-4060LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
26AWG SFP+CABLE ASSY
Datasheet Download
10110818-4060LF.pdf
Availability of 10110818-4060LF
QUANTITY
10110818-4060LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10110818-4060LF
Internal Part NumberEIS-10110818-4060LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSFP+Cable Assy Material Change Revision 5/Nov/2013
HSIO Cable Assembly Cable Plug 11/Feb/2015
Standard Package20
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10110818-4060LF
Related Links1011081, 10110818-4060LF Datasheet, FFF Distributor
10110818-4060LF Details Description
Related parts for 10110818-4060LF
BATTERY NICAD PACK 9.6V 1700MAH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 4A 40 MOHM TH datasheet.pdf
BOARD DAC LTC2752 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 17POS datasheet.pdf
TOOL CASE MED W/TOOLS TCS150ST datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf