FFF 10112684-F01-15ULF
10112684-F01-15ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112684-F01-15ULF
Brief Description
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT
Datasheet Download
10112684-F01-15ULF.pdf
Availability of 10112684-F01-15ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10112684-F01-15ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112684-F01-15ULF
Internal Part NumberEIS-10112684-F01-15ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package19
SeriesMinitek™
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112684-F01-15ULF
Related Links10112684-, 10112684-F01-15ULF Datasheet, FFF Distributor
10112684-F01-15ULF Details Description
Related parts for 10112684-F01-15ULF
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC DO204AC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT SLD datasheet.pdf