FFF 10112684-T01-03LF
10112684-T01-03LF picture photo
Mfg. Part Number
10112684-T01-03LF
Brief Description
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT
Datasheet Download
10112684-T01-03LF.pdf
Availability of 10112684-T01-03LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10112684-T01-03LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112684-T01-03LF
Internal Part NumberEIS-10112684-T01-03LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package500
SeriesMinitek™
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112684-T01-03LF
Related Links10112684, 10112684-T01-03LF Datasheet, FFF Distributor
10112684-T01-03LF Details Description
Related parts for 10112684-T01-03LF
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC-DC CONVRT 0.7525-3.6V 5A 5SIP datasheet.pdf
RES 620K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW DO213AA datasheet.pdf