FFF 10112690-T01-09ULF
10112690-T01-09ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112690-T01-09ULF
Datasheet Download
10112690-T01-09ULF.pdf
Availability of 10112690-T01-09ULF
QUANTITY
10112690-T01-09ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112690-T01-09ULF
Internal Part NumberEIS-10112690-T01-09ULF
Standard Package32
SeriesMinitek™
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)