AVX Corporation 06033A1R2DAT2A
06033A1R2DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A1R2DAT2A
Brief Description
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A1R2DAT2A.pdf
Availability of 06033A1R2DAT2A
QUANTITY
06033A1R2DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A1R2DAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A1R2DAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package16,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A1R2DAT2A
Related Links06033A1, 06033A1R2DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A1R2DAT2A Details Description
Related parts for 06033A1R2DAT2A
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLEAR/RED datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.8MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
BIT SET TORXPLUS W/HOLDER 8PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf