FFF 10113947-00C-60B
10113947-00C-60B picture photo
Mfg. Part Number
10113947-00C-60B
Brief Description
XCEDE 2W 2PVH 6COL
Datasheet Download
10113947-00C-60B.pdf
Availability of 10113947-00C-60B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10113947-00C-60B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113947-00C-60B
Internal Part NumberEIS-10113947-00C-60B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package384
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Features-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113947-00C-60B
Related Links10113947, 10113947-00C-60B Datasheet, FFF Distributor
10113947-00C-60B Details Description
Related parts for 10113947-00C-60B
CAP CER 180PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN SFP CAGE 2X6 PRESS FIT datasheet.pdf
MOD BLUETOOTH V2.0 W/ANTENNA datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
OSC MEMS 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.05K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
37 POS SPRING LATCH D-SUB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf