FFF 10113947-G0C-10DLF
10113947-G0C-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10113947-G0C-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK
Datasheet Download
10113947-G0C-10DLF.pdf
Availability of 10113947-G0C-10DLF
QUANTITY
10113947-G0C-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113947-G0C-10DLF
Internal Part NumberEIS-10113947-G0C-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113947-G0C-10DLF
Related Links10113947-, 10113947-G0C-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10113947-G0C-10DLF Details Description
Related parts for 10113947-G0C-10DLF
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 500MSPS 80-HTQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
STK600 SOCKET/ADAPTER 44-TQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.5VOUT 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf