FFF 10113947-M0C-10DLF
10113947-M0C-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10113947-M0C-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE 3W RGHT 2PVH 6COL
Datasheet Download
10113947-M0C-10DLF.pdf
Availability of 10113947-M0C-10DLF
QUANTITY
10113947-M0C-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113947-M0C-10DLF
Internal Part NumberEIS-10113947-M0C-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package168
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Right Wall
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113947-M0C-10DLF
Related Links10113947-, 10113947-M0C-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10113947-M0C-10DLF Details Description
Related parts for 10113947-M0C-10DLF
RES 4.7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 270.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 418MA 400 MOHM datasheet.pdf
1 INCH BORE SLEEVE datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CHOKE COM MODE datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf