FFF 10113947-M0C-40B
10113947-M0C-40B picture photo
Mfg. Part Number
10113947-M0C-40B
Brief Description
XCEDE 3W RGHT 2PVH 6COL
Datasheet Download
10113947-M0C-40B.pdf
Availability of 10113947-M0C-40B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10113947-M0C-40B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113947-M0C-40B
Internal Part NumberEIS-10113947-M0C-40B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package336
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Right Wall
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113947-M0C-40B
Related Links10113947, 10113947-M0C-40B Datasheet, FFF Distributor
10113947-M0C-40B Details Description
Related parts for 10113947-M0C-40B
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE HDMI-M TO HDMI-M 10' datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A 52QFN datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C/SRL 8MSOP datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
0.375" - 0.375" FLEXIBLE datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X8R 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
MULTIPLE LOCKOUT DEVICE HASP RED datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf