FFF 10114508-00J-10DLF
10114508-00J-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10114508-00J-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE 2W 6PVH 4COL
Datasheet Download
10114508-00J-10DLF.pdf
Availability of 10114508-00J-10DLF
QUANTITY
10114508-00J-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114508-00J-10DLF
Internal Part NumberEIS-10114508-00J-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package288
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical36 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114508-00J-10DLF
Related Links10114508-, 10114508-00J-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10114508-00J-10DLF Details Description
Related parts for 10114508-00J-10DLF
CONN HEADER RTANG 6POS .100 TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM DO220AA datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 5.00MM PCB SLDR datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf