Vishay/Vitramon VJ0603D131JLAAT
VJ0603D131JLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131JLAAT
Brief Description
CAP CER 130PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131JLAAT.pdf
Availability of VJ0603D131JLAAT
QUANTITY
VJ0603D131JLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131JLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131JLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131JLAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131JLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131JLAAT Details Description
Related parts for VJ0603D131JLAAT
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
IC MPU SECURE 16MHZ IND 80-TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (BB-339-10) SPM datasheet.pdf
RES 6.99K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP PMI LARGE TORPEDO RED datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS datasheet.pdf