FFF 10114508-E0J-50B
10114508-E0J-50B picture photo
Mfg. Part Number
10114508-E0J-50B
Brief Description
XCEDE LEFT 6PVH 4COL WK
Datasheet Download
10114508-E0J-50B.pdf
Availability of 10114508-E0J-50B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10114508-E0J-50B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114508-E0J-50B
Internal Part NumberEIS-10114508-E0J-50B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package152
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
FeaturesKey
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114508-E0J-50B
Related Links10114508, 10114508-E0J-50B Datasheet, FFF Distributor
10114508-E0J-50B Details Description
Related parts for 10114508-E0J-50B
BERGSTIK datasheet.pdf
CRIMPING DIE SPL-0637-E2 datasheet.pdf
RES 50K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC AXIAL datasheet.pdf
1.25MM M/F 10POS 32AWG 300MM datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 68 NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf