FFF 10116781-007210LF
10116781-007210LF picture photo
Mfg. Part Number
10116781-007210LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
0.8MM WTB CABLE CONN
Datasheet Download
10116781-007210LF.pdf
Availability of 10116781-007210LF
QUANTITY
10116781-007210LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10116781-007210LF
Internal Part NumberEIS-10116781-007210LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Series10116781
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions7
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationCrimp
Wire TypeDiscrete
Wire Gauge-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10116781-007210LF
Related Links10116781, 10116781-007210LF Datasheet, FFF Distributor
10116781-007210LF Details Description
Related parts for 10116781-007210LF
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 240-DIMM VLP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 2% 16VDC 0805 datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 400V 20% 5KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf