FFF 10119126-M0J-40DLF
10119126-M0J-40DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119126-M0J-40DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD 3W 3PVH 4COL
Datasheet Download
10119126-M0J-40DLF.pdf
Availability of 10119126-M0J-40DLF
QUANTITY
10119126-M0J-40DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119126-M0J-40DLF
Internal Part NumberEIS-10119126-M0J-40DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package264
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Right Wall
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Signal Pairs, 14 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119126-M0J-40DLF
Related Links10119126-, 10119126-M0J-40DLF Datasheet, FFF Distributor
10119126-M0J-40DLF Details Description
Related parts for 10119126-M0J-40DLF
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 200POS 8ROW STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf
LED PCBA, 3" ROUND, 3000K datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2 LVDS datasheet.pdf
CONN SATA PLUG 7POS SLD R/A SMD datasheet.pdf
FUSE 40A 1000V DC PV SIZE 1 DUAL datasheet.pdf