FFF 51742-10603200AALF
51742-10603200AALF picture photo
Mfg. Part Number
51742-10603200AALF
Datasheet Download
51742-10603200AALF.pdf
Availability of 51742-10603200AALF
QUANTITY
51742-10603200AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51742-10603200AALF
Internal Part NumberEIS-51742-10603200AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical32 Signal, 6 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51742-10603200AALF
Related Links51742-106, 51742-10603200AALF Datasheet, FFF Distributor
51742-10603200AALF Details Description
Related parts for 51742-10603200AALF
FUSE BOARD MNT 10A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM SINGLE R/A 3POS datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
PANEL ASSY ZIF .125CL 60 POS datasheet.pdf
TERM EDGE 14-16AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE D 12POS datasheet.pdf
ANT ROOTENNA 19DBI 8" RTNC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf