FFF 10119126-U0J-50DLF
10119126-U0J-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119126-U0J-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK
Datasheet Download
10119126-U0J-50DLF.pdf
Availability of 10119126-U0J-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10119126-U0J-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119126-U0J-50DLF
Internal Part NumberEIS-10119126-U0J-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package160
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Signal Pairs, 14 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119126-U0J-50DLF
Related Links10119126-, 10119126-U0J-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10119126-U0J-50DLF Details Description
Related parts for 10119126-U0J-50DLF
DIODE SCHOTTKY 50V 3A SMB datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 50.11UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R 2-DIP datasheet.pdf
RES 47 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.1W USM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 25A DO4 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf