FFF 10119128-A0C-20DLF
10119128-A0C-20DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119128-A0C-20DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL WK
Datasheet Download
10119128-A0C-20DLF.pdf
Availability of 10119128-A0C-20DLF
QUANTITY
10119128-A0C-20DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119128-A0C-20DLF
Internal Part NumberEIS-10119128-A0C-20DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package240
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Signal Pairs, 21 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119128-A0C-20DLF
Related Links10119128-, 10119128-A0C-20DLF Datasheet, FFF Distributor
10119128-A0C-20DLF Details Description
Related parts for 10119128-A0C-20DLF
IC OPAMP INSTR 700KHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FLUX SENSOR 12BIT DGTL 8-DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 121VWM 215VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD DIODE 2500V 300A DO-205AB datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.7A 100 MOHM TH datasheet.pdf