FFF 10119130-T0C-20DLF
10119130-T0C-20DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119130-T0C-20DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL WK
Datasheet Download
10119130-T0C-20DLF.pdf
Availability of 10119130-T0C-20DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10119130-T0C-20DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119130-T0C-20DLF
Internal Part NumberEIS-10119130-T0C-20DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package128
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical36 Signal Pairs, 39 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119130-T0C-20DLF
Related Links10119130-, 10119130-T0C-20DLF Datasheet, FFF Distributor
10119130-T0C-20DLF Details Description
Related parts for 10119130-T0C-20DLF
CAP TANT 47UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
LED IND 8MM WHITE 24V datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf