FFF 10120124-00E-30DLF
10120124-00E-30DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120124-00E-30DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD 2W 3PVH 8C
Datasheet Download
10120124-00E-30DLF.pdf
Availability of 10120124-00E-30DLF
QUANTITY
10120124-00E-30DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120124-00E-30DLF
Internal Part NumberEIS-10120124-00E-30DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package144
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Signal Pairs, 28 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120124-00E-30DLF
Related Links10120124-, 10120124-00E-30DLF Datasheet, FFF Distributor
10120124-00E-30DLF Details Description
Related parts for 10120124-00E-30DLF
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 2.1A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GL SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK DC/DC HALF BRICK VERT datasheet.pdf
3400UF 200V 64X105 85C ST datasheet.pdf