FFF 10120124-G0E-10DLF
10120124-G0E-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120124-G0E-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK
Datasheet Download
10120124-G0E-10DLF.pdf
Availability of 10120124-G0E-10DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10120124-G0E-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120124-G0E-10DLF
Internal Part NumberEIS-10120124-G0E-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package96
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Signal Pairs, 28 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120124-G0E-10DLF
Related Links10120124-, 10120124-G0E-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10120124-G0E-10DLF Details Description
Related parts for 10120124-G0E-10DLF
RES SMD 0.12 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT SRL&PAR 28SSOP datasheet.pdf
COMPUTER PRIVACY FILTER 20.1" W datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 12A 220V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN STRIP HEADER 26POS .100 datasheet.pdf