FFF 10120126-B0J-40DLF
10120126-B0J-40DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120126-B0J-40DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK
Datasheet Download
10120126-B0J-40DLF.pdf
Availability of 10120126-B0J-40DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10120126-B0J-40DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120126-B0J-40DLF
Internal Part NumberEIS-10120126-B0J-40DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package152
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical16 Signal Pairs, 18 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120126-B0J-40DLF
Related Links10120126-, 10120126-B0J-40DLF Datasheet, FFF Distributor
10120126-B0J-40DLF Details Description
Related parts for 10120126-B0J-40DLF
IC REG LDO 2.5V 2A 20HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 263MA 1 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 5% 400VDC datasheet.pdf
130UF 250V 22.23X41.28 85C AXI datasheet.pdf