FFF 10120128-10C-10DLF
10120128-10C-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120128-10C-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
4P 6C 4W VERT XCHD HDR
Datasheet Download
10120128-10C-10DLF.pdf
Availability of 10120128-10C-10DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10120128-10C-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120128-10C-10DLF
Internal Part NumberEIS-10120128-10C-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package160
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Number of Positions-
Number of Positions Loaded-
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120128-10C-10DLF
Related Links10120128-, 10120128-10C-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10120128-10C-10DLF Details Description
Related parts for 10120128-10C-10DLF
CONN POWER JACK 2.5MM SMT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf