FFF 10120128-U0C-50DLF
10120128-U0C-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120128-U0C-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT WK
Datasheet Download
10120128-U0C-50DLF.pdf
Availability of 10120128-U0C-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10120128-U0C-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120128-U0C-50DLF
Internal Part NumberEIS-10120128-U0C-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package128
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical14 Signal Pairs, 27 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120128-U0C-50DLF
Related Links10120128-, 10120128-U0C-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10120128-U0C-50DLF Details Description
Related parts for 10120128-U0C-50DLF
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 125MSPS 64-HTQFP datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CHOKE COIL COMMON MODE 90MA SMD datasheet.pdf
BEZEL SWITCH AQUA BLUE datasheet.pdf
CONN PLUG 20 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 1.5MM DRK BGE datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
9POS F R/A .318 FRT/BUS 4-40 datasheet.pdf