FFF 10120130-E0J-50DLF
10120130-E0J-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120130-E0J-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK
Datasheet Download
10120130-E0J-50DLF.pdf
Availability of 10120130-E0J-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10120130-E0J-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120130-E0J-50DLF
Internal Part NumberEIS-10120130-E0J-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package152
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Signal Pairs, 26 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120130-E0J-50DLF
Related Links10120130-, 10120130-E0J-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10120130-E0J-50DLF Details Description
Related parts for 10120130-E0J-50DLF
IC FUEL GAUGE LOW VOLTAGE 8TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 120MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 50MA 60V datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V S2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP DE, AFS S4, datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN RA datasheet.pdf