FFF 10120130-U0J-10DLF
10120130-U0J-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120130-U0J-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK
Datasheet Download
10120130-U0J-10DLF.pdf
Availability of 10120130-U0J-10DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10120130-U0J-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120130-U0J-10DLF
Internal Part NumberEIS-10120130-U0J-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package160
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Signal Pairs, 26 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120130-U0J-10DLF
Related Links10120130-, 10120130-U0J-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10120130-U0J-10DLF Details Description
Related parts for 10120130-U0J-10DLF
CONN SOCKET 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 130A TO-263-7 datasheet.pdf
IC EMI FILTER 8CH 16-DFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1A 100V DBS datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER DVR 1:2 12MSOP datasheet.pdf
SGE1510-2-4880A-2000C datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf