FFF 10121382-R10253SLF
10121382-R10253SLF picture photo
Mfg. Part Number
10121382-R10253SLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
PWR LO PRO V/TR 25S 10P
Datasheet Download
10121382-R10253SLF.pdf
Availability of 10121382-R10253SLF
QUANTITY
10121382-R10253SLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10121382-R10253SLF
Internal Part NumberEIS-10121382-R10253SLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package210
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
Series-
PackagingTray
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Connector StyleBlade Power
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Number of Columns5
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical25 Signal, 10 Power
FeaturesGuide Pin
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10121382-R10253SLF
Related Links10121382-, 10121382-R10253SLF Datasheet, FFF Distributor
10121382-R10253SLF Details Description
Related parts for 10121382-R10253SLF
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
LABEL S LAM VNL BLU 1.00 X 0.94" datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 100A TO249AB datasheet.pdf
CONN RECEPT 31POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf