Vishay/Dale CRCW060331K6FKEAHP
CRCW060331K6FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060331K6FKEAHP
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060331K6FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060331K6FKEAHP
QUANTITY
CRCW060331K6FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060331K6FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060331K6FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060331K6FKEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW060331K6FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060331K6FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060331K6FKEAHP
RES SMD 34K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MICROCONTROLLR SSR BURST-FIRE datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLIER PLL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 2.54MM datasheet.pdf