FFF 10123529-101LF
10123529-101LF picture photo
Mfg. Part Number
10123529-101LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
AIRMAX VS2 5P 10I RAH SS
Datasheet Download
10123529-101LF.pdf
Availability of 10123529-101LF
QUANTITY
10123529-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10123529-101LF
Internal Part NumberEIS-10123529-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAirMax VS VS2 VSe Connectors
PCN Design/SpecificationAirMax VSE/VS2 23/Apr/2014
AirMax VS2/Vse Design 24/Nov/2014
PCN PackagingAirMAX 3,4,5 Packaging 02/Dec/2014
AirMAX 3,4,5 Packaging 03/Dec/2014
Standard Package104
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesAirmax VS2™
PackagingTube
Connector UsageDaughtercard
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector Style-
Number of Positions150
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows-
Number of Columns10
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Current Rating0.5A per Contact
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating50 VAC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10123529-101LF
Related Links1012352, 10123529-101LF Datasheet, FFF Distributor
10123529-101LF Details Description
Related parts for 10123529-101LF
IC REG LDO ADJ 5PENTAWATT datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 16POS 2MM 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 1POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf