CNC Tech 102-1030-BE-F0500
102-1030-BE-F0500 picture photo
Mfg. Part Number
102-1030-BE-F0500
Manufacturer
Product Category
USB Cables
Brief Description
CABLE USB A MALE - B MALE 5M
Datasheet Download
102-1030-BE-F0500.pdf
Availability of 102-1030-BE-F0500
QUANTITY
102-1030-BE-F0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 102-1030-BE-F0500
Internal Part NumberEIS-102-1030-BE-F0500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Cable Assemblies
FamilyUSB Cables
Series-
ConfigurationA Male to B Male
Length16.40' (5.0m)
SpecificationsUSB 2.0
ShieldingShielded
Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)102-1030-BE-F0500
Related Links102-1030, 102-1030-BE-F0500 Datasheet, CNC Tech Distributor
102-1030-BE-F0500 Details Description
Related parts for 102-1030-BE-F0500
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 5POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 3.57 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V, Parallel Interface 2.5 V to 5.5 V, Parallel Interface IC datasheet.pdf