CNC Tech 102-1392-BL-00100
102-1392-BL-00100 picture photo
Mfg. Part Number
102-1392-BL-00100
Manufacturer
Product Category
USB Cables
Brief Description
CABLE USB-A TO MICRO USB-B 1M
Datasheet Download
102-1392-BL-00100.pdf
Availability of 102-1392-BL-00100
QUANTITY
102-1392-BL-00100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 102-1392-BL-00100
Internal Part NumberEIS-102-1392-BL-00100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyUSB Cables
Series-
ConfigurationA Male to Micro B Male, Up Angle
Length3.28' (1.00m)
SpecificationsUSB 2.0
ShieldingShielded
Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)102-1392-BL-00100
Related Links102-1392, 102-1392-BL-00100 Datasheet, CNC Tech Distributor
102-1392-BL-00100 Details Description
Related parts for 102-1392-BL-00100
TERMINAL WRAPOST BR-360 .527" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.2A SSOT-8 datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 1000CPR TABLES datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 16A LEVER datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 12POS datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
FUSE 7.2KV 100A MOTOR START datasheet.pdf