API Delevan 103-331KS
103-331KS picture photo
Mfg. Part Number
103-331KS
Brief Description
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM
Datasheet Download
103-331KS.pdf
Availability of 103-331KS
QUANTITY
103-331KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-331KS
Internal Part NumberEIS-103-331KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±10%
Current Rating645mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)235 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-331KS
Related Links103-, 103-331KS Datasheet, API Delevan Distributor
103-331KS Details Description
Related parts for 103-331KS
CONN HOUSING TAB 12POS DUAL PANL datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DL TIN 4CKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 20.19MM datasheet.pdf
RES 806 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG STRAIGHT datasheet.pdf
FILTER EMI 2200PF RADIAL datasheet.pdf