Vishay/Dale TNPW2512576RBEEY
TNPW2512576RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512576RBEEY
Brief Description
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512576RBEEY.pdf
Availability of TNPW2512576RBEEY
QUANTITY
TNPW2512576RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512576RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512576RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512576RBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512576RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512576RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512576RBEEY
CONN HEADER 18POS R/A 1.5MM TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf