API Delevan 103R-151J
103R-151J picture photo
Mfg. Part Number
103R-151J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 745MA 175 MOHM
Datasheet Download
103R-151J.pdf
Availability of 103R-151J
QUANTITY
103R-151J Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-151J
Internal Part NumberEIS-103R-151J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150nH
Tolerance±5%
Current Rating745mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)175 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant650MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-151J
Related Links103R, 103R-151J Datasheet, API Delevan Distributor
103R-151J Details Description
Related parts for 103R-151J
IC REG BUCK SEPIC 5V 1.5A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 66.5OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 80POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
RES 3 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf