API Delevan 103R-151KS
103R-151KS picture photo
Mfg. Part Number
103R-151KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 745MA 175 MOHM
Datasheet Download
103R-151KS.pdf
Availability of 103R-151KS
QUANTITY
103R-151KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-151KS
Internal Part NumberEIS-103R-151KS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150nH
Tolerance±10%
Current Rating745mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)175 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant650MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-151KS
Related Links103R-, 103R-151KS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-151KS Details Description
Related parts for 103R-151KS
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC POT DPP NV 100TAP U/D 8MSOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 0.50MM 31POS datasheet.pdf
RES 10K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf