API Delevan 103R-222J
103R-222J picture photo
Mfg. Part Number
103R-222J
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
103R-222J.pdf
Availability of 103R-222J
QUANTITY
103R-222J Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-222J
Internal Part NumberEIS-103R-222J
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±5%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-222J
Related Links103R, 103R-222J Datasheet, API Delevan Distributor
103R-222J Details Description
Related parts for 103R-222J
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 18V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD123L datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 2.03MM-5.58MM PCB datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 15A 440VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.3A 46 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE M-F datasheet.pdf
CONN SOCKET 34POS 2.54MM datasheet.pdf