API Delevan 103R-222KS
103R-222KS picture photo
Mfg. Part Number
103R-222KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
103R-222KS.pdf
Availability of 103R-222KS
QUANTITY
103R-222KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-222KS
Internal Part NumberEIS-103R-222KS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-222KS
Related Links103R-, 103R-222KS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-222KS Details Description
Related parts for 103R-222KS
Crystal 3.579545MHz 30ppm Series 250 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 850MA 710 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 1A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
TVS DIODE 1111VWM 179VC DO204AL datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V THRU HOLE datasheet.pdf