Littelfuse FLSR075.V
FLSR075.V picture photo
Mfg. Part Number
FLSR075.V
Brief Description
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 75A 600V
Datasheet Download
FLSR075.V.pdf
Availability of FLSR075.V
QUANTITY
FLSR075.V Order Process
Ship out your order
Specifications of FLSR075.V
Internal Part NumberEIS-FLSR075.V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current75A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension1.311" Dia x 7.874" L (33.30mm x 200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLSR075.V
Related LinksFLSR, FLSR075.V Datasheet, Littelfuse Distributor
FLSR075.V Details Description
Related parts for FLSR075.V
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 3POS SNGL .410 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 576 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR EJECT LATCH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS INLINE SKT datasheet.pdf
OVR/UNDR RELAY 0.1 TO 5 A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf