API Delevan 103R-223JS
103R-223JS picture photo
Mfg. Part Number
103R-223JS
Brief Description
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
Datasheet Download
103R-223JS.pdf
Availability of 103R-223JS
QUANTITY
103R-223JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-223JS
Internal Part NumberEIS-103R-223JS
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±5%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-223JS
Related Links103R-, 103R-223JS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-223JS Details Description
Related parts for 103R-223JS
VARISTOR 297V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 0404 datasheet.pdf
CABLE ASSY XG50 DUP SC - LC 2M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3.81MM 18POS datasheet.pdf
12.1 8-WIRE RES TOUCHSCREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 150A 200V TO-93 datasheet.pdf