API Delevan 103R-822F
103R-822F picture photo
Mfg. Part Number
103R-822F
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5 OHM
Datasheet Download
103R-822F.pdf
Availability of 103R-822F
QUANTITY
103R-822F Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-822F
Internal Part NumberEIS-103R-822F
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±1%
Current Rating195mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant48MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-822F
Related Links103R, 103R-822F Datasheet, API Delevan Distributor
103R-822F Details Description
Related parts for 103R-822F
RES 750K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXPANSION GROMMET NATURAL 1/4" datasheet.pdf
CONN RCPT 122PS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.65M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 24POS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SMB datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 60POS DR LOW P datasheet.pdf